ZARZĄDZENIE nr 81/2021 Rektora Uniwersytetu Opolskiego z dnia 17 maja 2021 r. w sprawie zasad przygotowania i archiwizacji prac dyplomowych w Uniwersytecie Opolskim. OBOWIĄZUJĄCY

ZARZĄDZENIE nr 59/2020 Rektora Uniwersytetu Opolskiego z dnia 27 maja 2020 r. tj.: z dnia 11 maja 2021 r. w sprawie szczególnych zasad przeprowadzania egzaminów dyplomowych poza siedzibą uczelni z wykorzystaniem technologii informatycznych. NIEOBOWIĄZUJĄCY

Szanowni Państwo,
informuję, że już w tym roku akademickim wprowadzamy zmianę w procedurze dyplomowania, a mianowicie rezygnujemy z wersji papierowej pracy dyplomowej, na rzecz wersji elektronicznej.
Umożliwia nam to zapis: Jeżeli w uczelni jest prowadzona baza pisemnych prac dyplomowych, zapewniająca ich przechowywanie co najmniej przez okres, o którym mowa w ust. 4, w teczce akt osobowych studenta zamiast pracy dyplomowej może być przechowywana informacja o przechowywaniu pracy dyplomowej w tej bazie zawierająca dane umożliwiające jej skuteczne wyszukanie. Rozporządzenie w sprawie studiów  MNiSW z dn. 12.05.2020, §15 ust 2 pkt 2b.

W związku z powyższym zmianie ulegnie zarządzenie i procedura dyplomowania. Zamieszczone zostaną również na stronie Centrum Informatycznego instrukcje dla użytkowników.

Już teraz bardzo proszę o poinformowanie studentów, koordynatorów kierunków, promotorów i recenzentów prac o wprowadzanych zmianach.

System APD pozwala na w pełni zdalną obsługę procesu dyplomowania na studiach pierwszego stopnia, studiach drugiego stopnia oraz jednolitych studiach magisterskich. Dzięki wprowadzonym rozwiązaniom student  składa pracę dyplomową wyłącznie w postaci pliku w formacie PDF w systemie APD. Przewodniczący sporządza protokół egzaminu w postaci elektronicznej w APD, gdzie wszyscy Członkowie Komisji zatwierdzają go, co jest równoważne podpisaniu protokołu. Pracownik dziekanatu sporządza i włącza do teczki akt osobowych studenta: 1) wydruk zatwierdzonego protokołu egzaminu; 2) wydruki recenzji pracy dyplomowej; 3) wydruk raportu z badania antyplagiatowego; 4) wydruk Karty Pracy Dyplomowej potwierdzającej archiwizację pracy i dane umożliwiające skuteczne wyszukanie pracy tj. numer pracy w APD oraz listę recenzentów, których recenzje złożono i zarchiwizowano w APD.

mgr Małgorzata Bergandy-Heretyk
Dyrektor Biura Dydaktyki i Spraw Studenckich