Chcesz pomagać innym? Rozpocznij studia na kierunku Praca socjalna na Uniwersytecie Opolskim i zdobądź wiedzę, która otworzy przed Tobą nowe możliwości zawodowe!

Rekrutacja na kierunek Praca socjalna na UO – rok akademicki 2024/2025

Zajrzyj też TUTAJ

Dlaczego warto wybrać Uniwersytet Opolski?
  • Renomowana Uczelnia: Uniwersytet Opolski to prestiżowa uczelnia z długoletnią tradycją kształcenia w obszarze nauk społecznych; posiadamy 30-letnie doświadczenie w kształceniu do pracy socjalnej;
  • Nowoczesny program studiów: Zajęcia łączą teorię z praktyką, co pozwala zdobyć nie tylko wiedzę, ale i umiejętności potrzebne do pracy w zawodzie.
  • Doświadczona kadra: Ucz się od ekspertów z dziedziny pracy socjalnej, którzy posiadają doświadczenie zarówno akademickie, jak i praktyczne.
  • Możliwość praktyk: Dzięki współpracy z instytucjami socjalnymi i organizacjami pozarządowymi, będziecie mogli zdobyć praktyczne doświadczenie jeszcze podczas studiów.
  • Nowoczesna infrastruktura: Dostęp do specjalistycznych bibliotek i zasobów edukacyjnych, które wspierają proces kształcenia.

Czego się nauczysz?

• Rozumienia i analizy problemów społecznych: Poznasz narzędzia i metody potrzebne do identyfikacji i analizy problemów społecznych oraz tworzenia planów ich rozwiązywania.
  • Tworzenia i wdrażania programów wsparcia: Nauczysz się jak projektować i wdrażać programy pomocy, które skutecznie wspierają osoby i grupy społeczne w trudnych sytuacjach życiowych.
  • Pracy z różnorodnymi grupami: Zdobędziesz umiejętności pracy z dziećmi, młodzieżą, seniorami, osobami z niepełnosprawnościami i innymi grupami potrzebującymi wsparcia.
  • Interwencji kryzysowej i mediacji: Przygotujesz się do pracy w sytuacjach kryzysowych, ucząc się technik mediacji, negocjacji i interwencji.

Co oferujemy naszym studentom?

• Indywidualne podejście: Małe grupy zajęciowe umożliwiają indywidualne podejście do każdej Studentki i Studenta i ich potrzeb edukacyjnych.
  • Stypendia i programy wsparcia: Bogata oferta stypendiów naukowych i socjalnych, które pomagają w realizacji celów edukacyjnych.
  • Możliwość wymiany międzynarodowej: Programy wymiany międzynarodowej, które umożliwiają zdobycie doświadczenia za granicą i poszerzenie perspektyw zawodowych.
  • Aktywne życie studenckie: Działalność w kołach naukowych i organizacjach studenckich rozwinie Wasze zainteresowania i umiejętności.

Perspektywy zawodowe

Studia na kierunku Praca Socjalna przygotowują do wykonywania zawodu PRACOWNIK SOCJALNY (Absolwent kierunku Praca socjalna posiada pełne kwalifikacje do wykonywania zawodu pracownika socjalnego wskazane Ustawą z dnia 12 marca 2004 roku o pomocy społecznej – w klasyfikacji zawodów i specjalności zawód pracownika socjalnego jest pod kodem 341205). Pracę można podjąć między innymi w takich instytucjach jak:

• Ośrodki pomocy społecznej
  • Organizacje pozarządowe
  • Domy pomocy społecznej
  • Ośrodki interwencji kryzysowej
  • Służby zdrowia i edukacji

Dołącz do grona profesjonalistów gotowych zmieniać świat na lepsze!

Jak aplikować?
  • Rejestracja: Zarejestruj się w systemie IRK na stronie Uniwersytetu Opolskiego.
  • Dokumenty: Przygotuj wymagane dokumenty, takie jak świadectwo maturalne i zdjęcia do legitymacji.
  • Opłata rekrutacyjna: Dokonaj opłaty rekrutacyjnej i śledź status swojej aplikacji online.

Rekrutacja trwa: Tura 2 – 19.07.2024 08:00 – 27.09.2024 14:00. Nie przegap swojej szansy!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami:

Uniwersystet Opolski, Oleska 48, sala 102
Sekretarze:
Tomasz Chojnowski – tchojnowski@uni.opole.pl
Łukasz Masnyk – lmasnyk@uni.opole.pl
tel. 77 452 74 30 – godziny 9-15

Cudzoziemcy:
www.hello.uni.opole.pl

Więcej informacji na stronie Rekrutacja na kierunek Praca socjalna – licencjackie i magisterskie