Pozytywna ocena kierunku Praca socjalna przez Polską Komisję Akredytacyjną
Kierunek Praca socjalna był oceniany przez Zespół Państwowej Komisji Akredytacyjnej w maju 2019 r. Dnia 7 maja 2020 r. PKA opublikowała komunikat w sprawie oceny programowej na kierunku praca socjalna prowadzonym na Uniwersytecie Opolskim na poziomie studiów pierwszego i drugiego stopnia o profilu ogólnoakademickim.
“Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej stwierdza, że proces kształcenia realizowany na Uniwersytecie Opolskim umożliwia studentom kierunku praca socjalna osiągnięcie założonych efektów uczenia się dla studiów pierwszego i drugiego stopnia o profilu ogólnoakademickim. Wszystkie kryteria określone w rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 12 września 2018 r. w sprawie kryteriów oceny programowej (Dz. U. z 2018 r. poz. 1787), uszczegółowione w załączniku nr 2 Statutu Polskiej Komisji Akredytacyjnej, stanowiącym załącznik do uchwały Nr 4/2018 Polskiej Komisji Akredytacyjnej z dnia 13 grudnia 2018 r., zostały spełnione, co uzasadnia wydanie oceny pozytywnej”.

Następna ocena programowa na kierunku praca socjalna w uczelni powinna nastąpić w roku akademickim 2025/2026.

Dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Dyrekcja Instytutu Nauk Pedagogicznych składa podziękowania pracownikom i studentom za zaangażowanie w przygotowanie Raportu samooceny oraz spotkania z Zespołem PKA.