Zaznacz stronę

PEDAGOGIKA PRZEDSZKOLNA

I WCZESNOSZKOLNA

UNIWERSYTET OPOLSKI

PASJA – PROFESJONALIZM – POWOŁANIE

REKRUTACJA  2021/2022

l

DLA KOGO?

To kierunek dla Ciebie, dla osoby, która pragnie zdobyć kompetencję i kwalifikacje z zakresu profesjonalnego i nowoczesnego organizowania i realizacji procesu edukacji najmłodszych dzieci. Nasza propozycja studiów przygotowana została według najnowszych standardów kształcenia nauczycieli i pozwoli Ci rozwijać Twoje pasje, a dzięki profesjonalnemu przygotowaniu i odkryciu powołania,  to Ty będziesz w przyszłości pomagał rozwijać się innym.

JAK UCZYMY?

Nasi studenci współpracują z najlepszymi specjalistami w zakresie pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, którzy łączą pracę naukową i pasję z praktyką działania. Pod ich opieką prowadzą badania, realizują projekty edukacyjne, współpracują z instytucjami oświatowymi i organizacjami pozarządowymi w Polsce i poza granicami naszego kraju. W codziennej pracy ze studentami wykorzystujemy nowoczesne technologie informatyczne.

JAKĄ FORMĘ STUDIÓW WYBRAĆ?

STACJONARNE CZY NIESTACJONARNE?

Studia stacjonarne odbywają się w cyklach tygodniowych: od poniedziałku do piątku, według wcześniej ustalonego planu zajęć. Ta forma studiów jest nieodpłatna. Studia niestacjonarne odbywają się w cyklach weekendowych sobota/niedziela. Ta forma studiów jest płatna. Studiowanie w formie niestacjonarnej, pozwala na podjęcie się pracy zarobkowej w trakcie trwania studiów, co jest coraz częstszym zjawiskiem wśród nowych studentów.

DLACZEGO PEDAGOGIKA PRZEDSZKOLNA I WCZESNOSZKOLNA NA UNIWERSYTECIE OPOLSKIM?

  • posiadamy 25-letnie doświadczenie w kształceniu nauczycieli wychowania przedszkolnego i klas I-III;
  • priorytetem jest dla nas jakość kształcenia – Polska Komisja Akredytacyjna wystawiła nam w 2020 roku pozytywną ocenę;
  • zatrudniamy kadrę dydaktyczną o wysokich kompetencjach merytorycznych i praktycznych;
  • wspólnie ze studentami poszukujemy przestrzeni działania praktycznego, poprzez działalność kół naukowych;
  • tworzymy przestrzeń do współpracy międzynarodowej w ramach praktyk zawodowych i obozów studenckich kół naukowych.
  • dbamy o aplikację zdobytej wiedzy, rozwijamy umiejętności komunikacji i współpracy w grupie;
  • w ramach studiów pracujemy metodą projektów, ukazujemy różnorodne podejścia i metody współczesnej pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej;
  • wspieramy studentów w rozwoju naukowym – umożliwiamy im udział w konferencjach naukowych i publikowanie artykułów.

NASI STUDENCI

Nasi studenci mają możliwość zdobywania nie tylko gruntownej wiedzy i umiejętności, ale także rozwijania swoich zainteresowań i pasji. Działalność Naukowego Koła Pedagogiki Wczesnoszkolnej, teatru, akademickiego chóru stwarza przestrzeń do wielowymiarowego rozwoju i kształcenia umiejętności przydatnych w pracy nauczyciela przedszkola i klas I-III. Studia na kierunku Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna to dla wielu czas spotkań z inspirującymi ludźmi, kontaktu z nauką i sztuką, zdobywania cennych doświadczeń, zawierania przyjaźni i poznawania siebie

NASI ABSOLWENCI

Absolwent kierunku PPiW, nabywa wiedzę z nauk społecznych, zapewniającą konstruktywne wchodzenie w dialog z dziećmi (uczniami) oraz umiejętność rozbudzania w nich zainteresowań. Zdobywa wiedzę i umiejętności z zakresu dydaktyki ogólnej i przedmiotowej zapewniającą samodzielne przygotowanie, realizację i ewaluację przyjętego programu kształcenia. Posiada umiejętności projektowania i prowadzenia badań pedagogicznych, rozpoznawania potrzeb, możliwości i uzdolnień każdego dziecka (ucznia). Dzięki praktycznemu profilowi kształcenia, absolwent kierunku potrafi wykorzystywać w codziennej praktyce edukacyjnej różnorodne sposoby organizowania środowiska uczenia się i nauczania, przy uwzględnieniu specyficznych potrzeb i możliwości poszczególnych dzieci (uczniów), jak i grupy, z którą pracuje. Potrafi posługiwać się normami etycznymi w działalności zawodowej, kierując się przede wszystkim szacunkiem dla godności każdego człowieka.