PIERWSZY NUMER KWARTALNIKA EMPOWERMENT SENIOR

Szanowni Państwo, miło mi poinformować, że ukazał się pierwszy numer Kwartalnika Empowerment Senior – regionalnego czasopisma poświęconego problematyce senioralnej i działaniach na rzecz seniorów podejmowanych na Śląsku Opolskim, którego wydawcą jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Opolu. Kwartalnik będzie ukazywał się przez najbliższe trzy lata. Przekazuję Państwu wydanie elektroniczne tego numer w załączniku. Wszystkich zainteresowanych bezpłatnym otrzymywaniem wydania papierowego proszę o złożenie zamówienia pocztą elektroniczną na adres sikora@rops-opole.pl wraz z podaniem adresu do korespondencji. Jeżeli reprezentujecie Państwo jednostkę, z której oferty korzysta wielu seniorów proszę wskazać jaką liczbę egzemplarzy chcielibyście Państwo otrzymywać. Postaramy się w miarę możliwości spełnić te oczekiwania.
Jednocześnie zachęcam do współredagowania Kwartalnika zarówno jednostki Pomocy i Integracji Społecznej, które podejmują działania na rzecz seniorów jak i środowiska senioralne skupione wokół Uniwersytetów Trzeciego Wieku, placówek kultury, w organizacjach pozarządowych, parafiach czy działające w sposób niezrzeszony. Bardzo proszę o nadsyłanie na adres sikora@rops-opole.pl tekstów:

• prezentujących działania (stałe formy, projekty, działania okazjonalne, akcje) na rzecz seniorów realizowane w Waszych jednostkach czy organizacjach (tekst może być także wywiadem z dyrektorem, kierownikiem jednostki lub osobą odpowiedzialną za realizację projektu czy akcji społecznej);
  • prezentujących działania artystyczne seniorów (zespoły senioralne, teatry – tekst może być także wywiadem z liderem zespołu i jego artystami) lub promujących twórczość artystów seniorów żyjących w waszych społecznościach (poeci, malarze, rzeźbiarze, fotograficy, itp. – w tym przypadku prosimy o notę biograficzną o artyście i kilka wybranych np. wierszy, fotografii czy zdjęć prac plastycznych);
  • prosimy o wskazywanie wybitnych postaci seniorów z Waszych środowisk, którzy pozostają aktywni i posiadają znaczące osiągnięcia czy to naukowe, społeczne, artystyczne, sportowe czy też swą postawą przyczyniają się do pomyślności lokalnych wspólnot. Nasi dziennikarze – wolontariusze dotrą do zaproponowanych przez Państwa osób i przeprowadzą z nimi wywiady;
  • przedstawicieli Uniwersytetów Trzeciego Wieku prosimy o zaprezentowanie na łamach Empowerment Senior Waszej działalności (tekst oraz kilka fotografii ilustrujących działania UTW; tekst może być także wywiadem z liderem UTW);
  • materiały do pozycji kalendarium – krótka kilkuzdaniowa informacja o działaniach podejmowanych w Państwa instytucjach, organizacjach i środowiskach na rzecz seniorów w okresie kwartału poprzedzającego wydanie kolejnego numeru. Do tekstu prosimy załączyć jedną fotografię. Jeżeli jakieś działanie zdaniem Państwa jest na tyle ważne ze wymaga szerszego opisu wówczas zamieścimy Państwa artykuł w dziale prezentującym placówki pomocy i integracji społecznej (istnieje wówczas możliwość załączenia kilku fotografii).

Mamy nadzieję ze Kwartalnik Empowerment Senior stanie się ważnym źródłem promującym działania na rzecz seniorów podejmowane we wszystkich miastach, powiatach i gminach Śląska Opolskiego i stworzy wartościową kronikę, prezentując zarówno instytucje, organizacje i ludzi zaangażowanych w to ważne społecznie dzieło. Wierzymy, że stanie się także trwałym świadectwem o ludziach, którzy pomimo upływu lat ciągle odciskają swój ślad na życiu lokalnych wspólnot. Serdecznie zapraszam Państwa do współredagowania Kwartalnika Empowerment Senior.
I na koniec dosłownie kilka uwag redakcyjnych
Wszystkie nadsyłane teksty są redagowane, tak więc nawet drobne uchybienia zostają skorygowane.
Bardzo proszę, by ewentualne zdjęcia były przesyłane jako odrębne pliki. W tekście proszę zaznaczyć miejsce w których ma się znaleźć zdjęcie i podać jego tytuł).

Materiały do najbliższego wydania prosimy nadsyłać do dnia 12 czerwca 2017 roku
na adres sikora@rops-opole.pl
Jeszcze raz serdecznie zapraszam Państwa do współredagowania Empowerment Senior i promowania działań podejmowanych na rzecz seniorów oraz prezentowania dokonań osób starszych.
dr Piotr Sikora
Redaktor naczelny

Źródło: http://www.seniorwopolu.pl/cs-wydarzenia/pierwszy-numer-kwartalnika-empowerment-senior