8 listopada 2022 roku w Katedrze Pedagogiki Społecznej, działającej w strukturach Instytutu Nauk Pedagogicznych odbyło się spotkanie szkoleniowe z zakresu składania wniosków na projekty realizowane w ramach działań Współpracy Polsko-Niemieckiej Młodzieży. W spotkaniu prowadzonym przez Panią Halinę Oster (trenerka PSPiA KLANZA, animatorka społeczna, kulturowa i sportowa, specjalizująca się w pracy metodą pedagogiki zabawy, organizatorka turystyki i wypoczynku dzieci, młodzieży oraz osób starszych, trenerka jogi oraz współtwórczyni i trenerka “Szkoły SuperBabci i SuperDziadka”. Wiceprezeska Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA Oddziału Warszawskiego, inicjatorka licznych projektów międzynarodowych, członkini Międzynarodowej Sieci Pedagogów, mediatorka sądowa, laureatka Ogólnopolskiego projektu “Entuzjastki” oraz Społecznik Roku Opolszczyzny), udział wzięły dr hab. Iwona Dąbrowska-Jabłońska prof. UO, dr Joanna Janik-Komar, dr Katarzyna Jarosz oraz mgr Agnieszka Bąkowska.