Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu przypada na 2 kwietnia. Na tę okazję około 200 przedszkolaków przeszło spod ratusza w okolice amfiteatru, gdzie czekało na nie kilkanaście atrakcji. Wydarzenie zorganizowało przedszkole TAK. Udział w tym wydarzeniu brali również studenci drugiego roku studiów licencjackich i pierwszego studiów magisterskich kierunku Praca Socjalna będący członkami Studenckiego Koła Naukowego Pracowników Socjalnych. Członkowie Koła byli opiekunami poszczególnych przedszkoli biorących udział w barwnym korowodzie, na czele którego szła Księżniczka TAKunia i Książę TAKuś. Ponadto studenci pomagali w przygotowaniu zabaw i atrakcji podczas dalszej części wydarzenia.  Wydarzenie odbywało się pod hasłem „Podarujmy dzieciom kawałek nieba”. Wśród jego celów organizatorzy wymieniają m.in.: rozwijanie u dzieci świadomości własnych uczuć, zmysłów i emocji, a także przybliżenie dzieciom oraz mieszkańcom Opola działań przedszkola TAK, które w tym roku zostały poszerzone o dogoterapię oraz terapie śmiechem. Zdaniem organizatorów, dzieci autystyczne powinny mieć stworzone warunki do rozwijania się wśród swoich rówieśników, także niedotkniętych tym zaburzeniem.