Światowy Dzień Ubogich

Dnia 18 listopada 2018 r. w ramach zajęć Kursu kierunkowego pod przewodnictwem mgr S. Kani całą grupą udaliśmy się na rynek Opola, aby wziąć udział w obchodach Światowego Dnia Ubogich – ważnego dnia dla ludzi, którzy znajdują się w trudnej sytuacji. Całe spotkanie miało na celu zaspokojenie, chociaż w niewielkiej części, naturalnych potrzeb człowieka. Dla gości zorganizowano ciepły posiłek, ciepłe napoje i słodki poczęstunek. Całości towarzyszyły występy utalentowanych dzieci. Udział w tym wydarzeniu był dla nas możliwością zrozumienia, że my jako społeczność powinniśmy być otwarci na te osoby oraz gotowi nieść im pomoc. Nie powinniśmy ich odrzucać, ponieważ stają się oni zwyczajnie samotni. Spotkanie to pokazało nam, że dla nich nie była to jedynie szansa zjedzenia ciepłego posiłku, ale także była to okazja do kontaktu z drugim człowiekiem. W trakcie występu dzieci, dla których właśnie ten występ był niezwykle ważny, ponieważ jak się możemy domyślać – stanowił ucieczkę od trudów dnia codziennego, na widowni można było zaobserwować poruszenie, radość, a na twarzach uśmiech i nawet łzy. My także dałyśmy się ponieść chwili, wszystkie bardzo ochoczo śpiewałyśmy z dziećmi i dzieliłyśmy się uśmiechem. Widok ten utwierdził nas wszystkie w przekonaniu, że warto nieść pomoc ludziom znajdującym się w trudnej sytuacji, że warto dzielić się uśmiechem oraz troską. Studentki I roku Pracy Socjalnej studiów niestacjonarnych.