Studenci pierwszego roku kierunku Praca socjalna UO w dniu 3 listopada 2022 roku uczestniczyli w szkoleniu pn. Savoir vivre w kontakcie z osobą z niepełnosprawnością organizowanym przez Fundację Psychoterapii i Psychoedukacji INTRA w ramach realizacji programu rządowego Korpus Solidarności finansowanego przez Narodowy Instytut Wolności. W trakcie szkolenia prowadzonego przez Pana Tomasza Kuneckiego (niepełnosprawnego kierowcę rajdowego, instruktora aktywnej rehabilitacji) omówione zostały zagadnienia: obsługa klienta z niepełnosprawnością, savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością, asertywność wobec osób z niepełnosprawnością, obsługa osób ze szczególnymi potrzebami, empatyczne reagowanie na potrzeby klienta, podstawy prawne obsługi osób z niepełnosprawnością, zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.