Z dniem 25 maja 2020 r. rektor UO zarządzeniem z 19 maja 2020 r. przywraca możliwość prowadzenia w Uniwersytecie Opolskim zajęć dydaktycznych, których z oczywistych względów, a w szczególności z uwagi na formę zajęć lub ich specyfikę, w tym możliwości techniczne i organizacyjne nauczycieli akademickich i studentów nie można przeprowadzić z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

W związku z tym możliwy będzie także wstęp do budynków Uniwersytetu Opolskiego pracowników i studentów w związku z realizacją zajęć dydaktycznych, o których mowa powyżej. Przywraca się także możliwość zakwaterowania nowych osób w domach studenta Uniwersytetu Opolskiego.

Szczegóły w zarządzeniu poniżej, a wkrótce dalsze – na stronach internetowych wydziałów UO.

ZARZĄDZENIE nr52/2020Rektora Uniwersytetu Opolskiego z dnia19 maja 2020 r.w sprawie szczególnych zasad przeprowadzania zajęć dydaktycznych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość

Wprowadza się także zasady zwalniania z opłat za usługi edukacyjne – szczegóły znajdziesz tutaj: Zarządzenie Rektora Uniwersytetu Opolskiego-zasady zwalniania z opłaty za usługi edukacyjne