W dniu 14 listopada 2022 roku po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią choroby Covid -19 w Studenckim Centrum Kultury Uniwersytetu Opolskiego odbyła się po raz piaty Opolska Olimpiada Literatury Dziecięcej Przedszkolaków. Organizatorem olimpiady było Przedszkole Publiczne nr 23 im. Juliana Tuwima w Opolu, a współorganizatorem Studenckie Koło Naukowe Pracowników Socjalnych oraz Koło Naukowe Pedagogów. Olimpiadzie uczestniczyły dwuosobowe drużyny z 18 opolskich przedszkoli. Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem Naczelnika Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Opola- pana Aleksandra Iszczuka, który dokonał oficjalnego otwarcia olimpiady, życząc wszystkim jej uczestnikom powodzenia i zapewniając, że za wszystkich mocno trzyma kciuki.