Nowy rok akademicki studenci wszystkich roczników z kierunku Praca socjalna UO rozpoczęli na sportowo. W dniu 24 października 2022 roku, w ramach współpracy z Fundacją Rozwoju Społecznego SPINACZ oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Opolu, studenci będący członkami Koła Naukowego Pracowników Socjalnych współorganizowali V edycję Olimpiady Sportowej Osób Starszych i Niepełnosprawnych.

W zmaganiach sportowych udział wzięło blisko 300 osób starszych (podzielonych na 16 drużyn) z terenu całego województwa opolskiego. Nie zabrakło tradycyjnej ceremonii zapalenia znicza olimpijskiego, prezentacji drużyn oraz ślubowania rywalizacji w duchu fair play. Gośćmi honorowymi zawodów byli wybitni opolscy olimpijczycy- Bartłomiej Bonk (odpowiedzialny za zapalenie znicza olimpijskiego) oraz Janusz Trzepizur.

Wydarzenie objęte było patronatem honorowym Pana Andrzeja Buły – Marszałka Województwa Opolskiego oraz Pana Arkadiusza Wiśniewskiego – Prezydenta Miasta Opola.