W dniu 7 marca 2024 roku w Studenckim Centrum Kultury Uniwersytetu Opolskiego odbyła się VI Opolska Olimpiada Literatury Dziecięcej Przedszkolaków. Tegoroczna inicjatywa odbyła się pod hasłem “Dbamy o zdrowie, powiedzą bohaterowie”. Inicjatorem wydarzenia było Publiczne Przedszkole nr 23 im. Juliana Tuwima w Opolu, które we współpracy z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Opolskiego reprezentowanym przez Panią Dziekan dr hab. Anną Weissbrot-Koziarską, Prof. UO, cyklicznie organizuje to wydarzenie.

W zmaganiach uczestniczyły przedszkolaki reprezentujące 20 publicznych przedszkoli z terenu miasta Opola. W jury zasiedli Dyrektor PP nr 23 w Opolu Elżbieta Dąbrowska, Dziekan Wydziału Nauk Społecznych UO dr hab. A. Weissbrot-Koziarska, Prof. UO, Wicedyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego Kuratorium Oświaty w Opolu Aldona Kania, st. wizytator Kuratorium Oświaty w Opolu Elżbieta Faliszewska oraz Agnieszka Konopnicka. W działaniach aktywnie uczestniczyli reprezentanci Koła Naukowego Pracowników Socjalnych, Koła Naukowego Pedagogów Specjalnych oraz Koła Naukowego Pedagogiki Wczesnoszkolnej. W działania organizacyjne włączył się również mgr Sławomir Kania.