Na studiach drugiego stopnia na kierunku Praca socjalna przeprowadzana jest:
Karta oceny efektów kształcenia uzyskanych podczas praktyki ciągłej (wypełnia opiekun w placówce/instytucji) – Karta  jest realizowana od roku akademickiego 2016/2017. Jest to wewnętrzna karta oceny Zakładu Pracy Socjalnej.

Na kierunku Praca socjalna przeprowadzana była również wewnętrzna pn. Procedura oceny efektów kształcenia z zastosowaniem narzędzia – Karty oceny efektów kształcenia w obszarach wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych. Procedura prowadzona jest od roku akademickiego 2017/2018 w związku z zawieszeniem procedury ogólnouczelnianej w tym zakresie. Początkowo była realizowana w formie papierowej, potem przybrała formę online z wykorzystaniem formularza Google.
Od roku akademickiego 2018/2019 zmieniła się nazwa Procedury na Procedura oceny efektów uczenia i nazwa Karty na: Karta oceny osiągania zakładanych efektów uczenia w obszarach wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych.
W roku akademickim 2022/2023 dokonano rewizji Procedury, nadając jej nazwę: Samoocena osiągania przedmiotowych efektów uczenia się dokonywana przez nauczycieli akademickich. Jest ona nadal realizowana online z wykorzystaniem programy MS Teams Forms.
Przykłady metod oceny efektów uczenia – mierniki jakościowe i ilościowe (źródło: procedura SDJK -O-U5).

Procedura 1. wewnętrzna_efekty kształcenia_PRAKTYKI_ZPS
Procedura 2. wewnętrzna_samoocena osiągania przedmiotowych efektów uczenia się dokonywana przez nauczycieli akademickich
Procedura 3. wewnętrzna_praktyka ciągła – ocena przez studenta_PPS

Wewnętrzny System Zapewniania Jakości Kształcenia na kierunku Praca socjalna (aktualizacja Procedury Komisji ds. Zapewniania i Doskonalenia Jakości Kształcenia na kierunku Praca socjalna z dnia 26.03.2012 r.)
Procedury Komisji ds. zapewniania i doskonalenia jakości kształcenia na kierunku Praca socjalna – 26.03.2012 r.